• BIST 116.859
 • Altın 161,931
 • Dolar 3,8162
 • Euro 4,7035
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 3 °C
 • Burdur 8 °C
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi

Ya Kızınızın Başına Gelse

Bülent Şar
Birkaç hafta önce size “BİR Kİ ÜÇ ADLİ TIP”  başlıklı  yazımı sunmuştum. 7-8 kişi, kızlı-erkekli bir araya gelerek, “Bir ki üç tıp” diye bağırmamızı, hep birlikte hareketsiz kalmamızı anlatıp, Adalet Bakanlığı"na bağlı ADLİ TIP"ın da donduğunu yazmıştım. 

        Ve şöyle bir cümle kurmuştum “ADLİ TIP diye bir kurumumuz var. Burada tüm çalışanlar sanıyorum “Bir ki üç tıp” deyip donmuşlar. Hem de Ağustos"a kadar. Onlar şimdi hareketsiz duruyorlar. İçlerinden biri hareket ederse darbeler inecek mi?

       Nedeni de şöyleydi;

       Biberli leblebisi bile bulunan güzel ilimiz Çorum"da bir olay meydana gelmişti.  Kocaman adamlar 12 yaşındaki P.T. ile cinsel ilişkiye girmişler. Daha sonra küçük kıza para karşılığı fuhuş yaptırmışlardı. 19 kişi yakalanmış.  3"ü tutuklanmıştı.  Yargılama hala sürüyor. Bu arada tutuklulardan Cemal Y. 37,  İbrahim B. 45 ve Mustafa Y. 24 yaşındaydı.

       Mahkeme P.T."nin ruh sağlığının bozulup bozulmadığının anlaşılması için Adli Tıp Kurumu"na  sevk etmiş, 2010 yılının Ağustos ayına gün vermişti

  

                               YENİ VE ÇOK VAHİM BİR OLAY

       

       Adli Tıp şaşırtıcı bir şekilde yeniden karşımıza çıktı. Nasıl mı? Hemen açıklayayım.

       Afyon"da 14 yaşındaki kızla 14 kişi zorla ilişkiye giriyor. Bu 14 kişi Mayıs 2009"da  yakalanıyorlar. Adalet Bakanlığına bağlı bu kurumumuz  1 Kasım 2010"da muayene için tarih veriyor küçük kızın ruh halinin bozulup bozulmadığının raporunu istiyor.

       Zanlılar bırakılınca mahkeme yeni tarih istiyor. Yanlış anlamadınız zanlılar bırakılınca.

      Adli Tıp bu kez 5 Kasım 2011 diyor. Yani 1 yıl 9 ay sonraya gün veriyor. Afyon 1. Ceza Hakimi Mehmet Gülçek de isyan ediyor. Deneyimli hakim İnternet aracılığıyla  Adalet bakanına yolladığı mesajında  şöyle diyor: “Sayın Bakan bize bağlı kurumların ne halde olduğundan haberiniz yok. Akıl ve vicdan sahiplerini duyurulur.

      Olayı Haber Türk gazetesinde kaleme alan muhabir ise “Kızınızın başına gelmez inşallah” diye başlık  atmış ve isyanını haberine adeta kusmuş. 

       Bunlar nasıl olaylar? Bir kez daha yazıyorum: Dilerim bakanlık yetkilileri  bu haberi okuyunca harekete geçerler.  Tecavüze uğrayan çocuklar için donuk hallerinden çıkıp, jet hızına ulaşmaları gerekir.

      Lütfen düşünün. 12 yaşında ve 14 yaşındaki kızlara tecavüz ediliyor. Ve para karşılığı koca koca adamlara pazarlanıyor.  Ruh sağlığının bozulup bozulmadığı araştırılıyor. Ve 1 yıl dokuz ay sonraya gün veriliyor.  Kurumun başının adı: Adalet Bakanlığı.

        Yineliyorum, Ah ah, bu arkasızlık var ya çok kötü bir şey. P.T. ve 14 yaşındaki Afyonlu kızın  anne ve babaları şu an şaşkınlık ve çaresizlik içindedir. Elleri kolları bağlı ayların geçmesini beklemenin üzüntüsünü yaşıyorlardır.  Bu tarihin nasıl bu kadar uzun bir süreye verildiğini bilmiyorum ama P.T. ve Afyonlu kız kendi evlatları olsaydı acaba ne yaparlardı?

         Adli Tıp Kurumu"nda karar veren insanlara sesleniyorum. Lütfen empati yapın. Ya onlar sizin kızınız olsaydı?

Bu yazı toplam 2258 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Özürlüler Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 220 69 99- 0541 220 69 99 Faks : 0 212 220 84 02