• BIST 93.353
 • Altın 195,936
 • Dolar 4,7566
 • Euro 5,4938
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • Burdur 20 °C
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi

Törörü lanetleme yürüşü

Törörü lanetleme yürüşü
Vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütünü kınayıp birlik mesajı verdiler.
Silivri Belediyesi, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen işbirliğiyle Silivri"de “Terörü Lanetleme Yürüyüşü” düzenlendi. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütünü kınayıp birlik mesajı verdiler.
Silivri Belediyesi, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen işbirliğiyle Silivri"de “Terörü Lanetleme Yürüyüşü” düzenlendi. Uğur Mumcu Meydanı"nda toplanılıp Ali Çetinkaya Caddesi ve Atatürk Caddesi"ni takip ederek Atatürk Meydanı"na kadar devam eden yürüyüşte “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Vatan Sağol, Mehmetçik Sağol” yazılı dövizler ve sloganlarla terör örgütü kınanıp birlik ve beraberlik mesajı verildi. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşü gerçekleştiren vatandaşlar, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı"nı hep bir ağızdan okudular.
Yürüyüşe, Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Halit Girgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları Metin Karakaş ve Namık Öndeş, Silivri Belediye Başkan Danışmanı Sancak Dolar, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen sendikalarının yöneticileri ve üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş, basın açıklamasının ardından sona erdi.

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Atatürk Anıtı önünde yapılan ortak basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:
“Saygıdeğer Silivrililer, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Partilerin Değerli Temsilcileri, Esnaf Kuruluşları, Değerli Basın Mensupları; bilindiği gibi ülke olarak çok nazik bir dönemden geçmekteyiz. Terörün kalleş ve çirkin yüzü her gün bir başka yerde karşımıza çıkıyor. Kısa bir süre önce, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerin Kocatepe Karakolu'na saldırısı sonucu 7 askerimiz şehit olmuştur. Hemen peşine Şırnak Güçlükonak'ta operasyona çıkan askeri birliğin geçişi sırasında mayın patlatılmış, biri yarbay, biri binbaşı biri er olmak üzere üç askerimiz kalleşçe şehit edilmiştir. Bir gün sonra Bakırköy'de bomba patlatılmış ve ertesi gün de yine bir erimiz şehit edilmiştir. Sadece son 1 ayda şehit edilen güvenlik görevlisi sayısı 40'a yaklaşmıştır.
Düzenleme komitesi olarak öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.
Tertemiz yürekli delikanlılar, analarının-babalarının bir tanesi olan evlatlar, yiğit askerlerimiz, kalleşçe pusularla hayatlarının baharında toprağa düşürüldüler. Bütün Türkiye kan ağladı ve ağlıyor. Ülkenin dört bir yanından, her etnik kökenden ve her inanıştan gençlerimiz omuz omuza çarpışırken şehit düştüler. Hepsi bu ülkenin evladıdır ve ortak adları MEHMET'tir. Şimdi şehit Mehmetçiklerimiz oldular. Bunu anlamayıp hâlâ ayrımcılık peşinde koşanlara yazıklar olsun!
Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Silivrililer, bozulmak istenen birliğimizdir, dirliğimizdir. Analar ağlıyor, babalar ağlıyor, evlatlar yetim, gelinler dul kalıyor... Askerlerimize yönelik kahpe saldırılar, gün geçtikçe daha çok artıyor. Bir korku ve infial havası yaratılmak, kafalar bulandırılmak isteniyor.
Bu terör eylemleri, Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında da yer bulduğu üzere, bölücü ve ırkçı terör örgütünün gerçek niyetlerini de çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bunun adı, bölücülüktür. Her fırsatta, yurt içinde ve yurt dışında barış, özgürlük ve demokrasi gibi insanlığın yüksek değerlerini, terör örgütüne paravan olarak kullanan kişi ve kuruluşların, bu olayların gerçek yüzlerini görme zamanı artık gelmiştir. Eğer bunu görmek istemiyorlarsa bu halk onlara ve dış uzantılarına bunu en kararlı biçimde göstermek durumundadır.
Şair Yavuz Bülent Bakiler, Anadolu şiirinde şöyle sesleniyor. "Zaman zaman nankör çıktı büyütüp okuttuğum, gölge vermedi çok kere diktiğim ağaç..." Evet bu memleketin ekmeğini suyunu içen bazı nifak tohumları, yine bu memlekete nankörlük ediyorlar. Haklar ve özgürlükler noktasında kimseye pabuç bırakmayan bu guruplar, bu da yetmiyormuş gibi bu işi pazarlayanlara yardakçılık yaparak çanak tutuyorlar. Hatta bugün dahi gerçek yüzlerini saklamaktan çekinmeyen bu gruplar, üniter yapımıza, bölünmez bütünlüğümüze göz dikiyorlar. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki... Bu memleketin elinden ekmek yiyip, su içenler, ekmek yedikleri ele nankörlük ettiklerinde, yine aynı elden gerekli cevabı çok sert biçimde alacaklardır. Çocukça bahanelere sığınarak, bugün dahi, Silivri Atatürk Meydanında bu tavrı sergileyen binlerce insanla, aynı safta durma cesaretini gösteremeyenlere de bir çift sözümüz var. Hiçbir bahane, hiçbir ihtiras, bugün bu meydanda olmamanın mazereti olamaz. Sizleri de kınıyoruz...
Bizler, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, silah arkadaşlarının, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek yaşatma ülküsünden her ne
pahasına olursa olsun ayrılmamalıyız. Ve bu kararlılığı bugün Silivri meydanında olduğu gibi dosta düşmana göstermek zorundayız.
Türkiye Cumhuriyeti bugün, ulusal ve üniter yapısının, çağ dışı bir yapı olduğunu düşünen bir yaklaşım ile karşı karşıyadır. Bu tehlikeyi bertaraf etmek her Türk vatandaşının bir numaralı görevidir. Vatanımızı koruma ve kollama icazetini kimseden alamayız. Bunu herkes böyle bilmeli.
Değerli Silivrililer, biz bu filmi daha önce de değişik şekillerde gördük. Bu vatanı kanı pahasına kuranların torunlarına ve kendilerini bu memleketin aslî sahibi olarak gören her yurttaşa sesleniyoruz: Geç kalmayalım. Varlığımıza, haysiyetimize kastedenlere hadlerini bildirelim. BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM ve bölücünün, hainin, Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının karşısına DAĞLAR gibi dikilelim.

GÜN, BUGÜNDÜR ARKADAŞLAR!..
Basın açıklamamızın sonunda tekrar şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Ve terörün her türlüsünü sonuna kadar lanetliyoruz. Kahrolsun Vatanın Birliğine, Beraberliğine Kasteden Düşmanlar,

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ!..”

(PHA)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Özürlüler Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 220 69 99 - 850 885 0 753 - 0541 220 69 99 - 05446 255 15 15 Faks : 0 212 220 84 02