• BIST 92.977
 • Altın 195,654
 • Dolar 4,7430
 • Euro 5,4932
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • Burdur 20 °C
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi

Performans ödüllleri verildi

Performans ödüllleri verildi
Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Belde 2007 İstanbul Belediye İhtiyaçları Fuar’ında düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Tuzla Belediyesi"nin 2006 yılı performans değerlendirmesi sonucu ilk 100"e giren çalışanların ödülleri Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci tarafından Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği"nin düzenlediği Belde 2007 İstanbul Belediye İhtiyaçları Fuar"ında düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Müdürlükler bazındaki performansta bilgi işlem müdürlüğü birinci olurken, sağlık işleri müdürlüğü ikinci, temizlik işleri müdürlüğü de üçüncü oldu. Kişisel sıralamada birinci olan çalışanın 8, ikinci olan çalışanın 4, üçüncü olan çalışanın 2 ikramiye kazandığı performans sisteminde ilk 100"e giren tüm çalışanlar ödüllendirildi.
Sonuçları geçtiğimiz günlerde belediye tesislerinde yapılan bir toplantıyla açıklanan 2006 yılı için yapılan müşteri memnuniyetine dayanan performans değerlendirmesinde önceki yıl 66 puan olan genel performansın 6 puanlık bir artışla 72 puana yükseldiği gözlemlendi.
Törende bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci belediye çalışanlarına : “Batılı ülkelerdeki işletmelerin geçtiğimiz yıllarda uygulamaya başladıkları bir sistem olan “360 Derece Geri Bildirimli Halk Memnuniyeti Odaklı Performans Değerlendirme ve Yönetim Sistemi”ni Türkiye"de ilk defa biz uygulamaya koyduk ve giderek artan bir performansla uyguluyoruz, bu sistemin işlerlik kazanmasındaki katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.
Hedeflerinin belediyeler arasında en fazla performans sergileyen belediye olmak olduğunu söyleyen ve değerlendirmenin tamamen objektif kriterler baz alınarak yapıldığına dikkat çeken Demirci, bu performans değerlendirmesinin kurumsal gelişim, halka ve çalışanlara daha kaliteli hizmet verebilmek adına çok önemli olduğunu, bu sistem sayesinde hataların tespit edilip çözülmesinin daha kolay olduğunu da sözlerine ekledi.
360 DERECE GERİ BİLDİRİMLİ HALK MEMNUNİYETİ ODAKLI PERFORMANS DEĞERLENDİRME VE YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR ?
Sistemde ; öncelikle performans değerlendiricileri ve değerleme ağırlığı olarak %50 Dış Müşteri ( Halk,Sivil Toplum Örgütleri v.b. Dış çevre unsurları ), %50 İç Müşteri ( İlişki yoğunluğuna göre birimler,amirler, takım arkadaşları, tüm personel, başkan, meclis üyeleri ) şeklinde belirlenmiştir.performans değerlendirme kriteri olarak 8 adet kriter belirlenmiştir.Bu kriterler "Yerel Yönetimlerde Performans Değerlendirilmesi ve Yönetimi-Yüksek Lisans Tezi M. DEMİRCİ-1999.Gebze" bilimsel çalışmasından alınan kriterlerin, belediye çalışanlarından oluşturulmuş olan komisyon ve piyasa araştırması danışmanlığı yapmakta olan profesyonel bir firma danışmanlığında güncelleştirilmesi sonucu belirlenmiştir.Dış Müşteri değerlendirmesine esas olmak üzere halk nezninde anket çalışması yoluyla belediye genel memnuniyeti ve görev tanımları belirtilerek belediye birimlerinden memnuniyet beşli likert ölçeğine göre ölçülmüş, ayrıca Belediyeye gelerek hizmet alan halk ve STK larla ( Sivil Toplum Kuruluşu ) birebir görüşülerek 5 kriter bazında Tuzla belediyesi ve birimleri sorgulanarak memnuniyet ölçülmüştür. Sonuçları ilişki yoğunluğu dikkate alınarak tüm personele yansıtılmıştır.
İç Müşteri değerlendirilmesine esas olmak üzere 8 kriter bazında 5 li likert ölçeğine göre hazırlanmış olan ölçek tüm personele dağıtılarak sorgulama yapılmış ve sonuçlar ilişki yoğunluk matrisine göre tüm personele yansıtılmıştır.
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Özürlüler Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 220 69 99 - 850 885 0 753 - 0541 220 69 99 - 05446 255 15 15 Faks : 0 212 220 84 02