• BIST 100.618
  • Altın 141,095
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 21 °C
  • (TEİS) , Tıbbi Malzemelerin Eczanelerden Temin Edilmesi
  • T.BEYAZAY DERNEĞİ, Sivil toplumdan 'Engelliler 2023 Vizyonu' hazır
  • 18-30 Temmuz Samsun Deaflymcpics 2017’ye tarihi katılım
  • (TEİS) , Tıbbi Malzemelerin Eczanelerden Temin Edilmesi
  • T.BEYAZAY DERNEĞİ, Sivil toplumdan 'Engelliler 2023 Vizyonu' hazır
  • 18-30 Temmuz Samsun Deaflymcpics 2017’ye tarihi katılım

Adaylar açıklandı!

Adaylar açıklandı!
25 Şubat'ta Hollywood'da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
79. Oscar adayları, Beverly Hills'te Samuel Goldwyn Theater'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Adaylıklarda öne çıkan filmler, 8 adaylık alan "Dreamgirls", 7 dalda adaylık alan "Babel" ve 6'şar dalda aday olan "Pan's Labyrinth" ve "The Queen" oldu.

79. Oscar Ödülleri'nin adayları Akademi Başkanı Sid Ganis ve ünlü aktris Salma Hayek tarafından açıklandı. 79. Oscar Ödülleri'ne toplam 8 adaylık alan, ama En İyi Film ya da En İyi Yönetmen gibi ana dallarda adaylık alamayan müzikal "Dreamgirls" damgasını vururken; "Dreamgirls"ü 7 dalda adaylıkla "Babel"; 6 dalda "Pan's Labyrinth" ve "The Queen" takip etti. 25 Şubat'ta Hollywood'da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak 79. Oscar Ödülleri'ne aday olan filmler ve isimlerin tam listesi şöyle:

En İyi Film:

"Babel" (yön.: Alejandro González Iñárritu)

"The Departed" (yön.: Martin Scorsese)

"Letters from Iwo Jima" (yön.: Clint Eastwood)

"Little Miss Sunshine" (yön.: Jonathan Dayton, Valerie Faris)

"The Queen" (yön.: Stephen Frears)

En İyi Yönetmen:

"Babel" (Alejandro González Iñárritu)

"The Departed" (Martin Scorsese)

"Letters from Iwo Jima" (Clint Eastwood)

"The Queen" (Stephen Frears)

"United 93" (Paul Greengrass)

En İyi Erkek Oyuncu:

Leonardo DiCaprio ("Blood Diamond")

Ryan Gosling ("Half Nelson")

Peter O'Toole ("Venus")

Will Smith ("The Pursuit of Happyness")

Forest Whitaker ("The Last King of Scotland")

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Alan Arkin ("Little Miss Sunshine")

Jackie Earle Haley ("Little Children")

Djimon Hounsou ("Blood Diamond")

Eddie Murphy ("Dreamgirls")

Mark Wahlberg ("The Departed")

En İyi Kadın Oyuncu:

Penélope Cruz ("Volver")

Judi Dench ("Notes on a Scandal")

Helen Mirren ("The Queen")

Meryl Streep ("The Devil Wears Prada")

Kate Winslet ("Little Children")

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Adriana Barraza ("Babel")

Cate Blanchett ("Notes on a Scandal")

Abigail Breslin ("Little Miss Sunshine")

Jennifer Hudson ("Dreamgirls")

Rinko Kikuchi ("Babel")

Yabancı Dilde En İyi Film:

"After the Wedding" (Danimarka)

"Days of Glory (Indigènes)" (Cezayir)

"The Lives of Others" (Almanya)

"Pan's Labyrinth" (Meksika)

"Water" (Kanada)

En İyi Belgesel:

"Deliver Us from Evil" (Amy Berg, Frank Donner)

"An Inconvenient Truth" (Davis Guggenheim)

"Iraq in Fragments" (James Longley, John Sinno)

"Jesus Camp" (Heidi Ewing, Rachel Grady)

"My Country, My Country" (Laura Poitras, Jocelyn Glatzer)

En İyi Animasyon:

"Cars" (John Lasseter)

"Happy Feet" (George Miller)

"Monster House" (Gil Kenan)

En İyi Orijinal Senaryo:

"Babel" (Guillermo Arriaga)

"Letters from Iwo Jima" (Iris Yamashita)

"Little Miss Sunshine" (Michael Arndt)

"Pan's Labyrinth" (Guillermo del Toro)

"The Queen" (Peter Morgan)

En İyi Uyarlama Senaryo:

"Borat" (Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer)

"Children of Men" (Alfonso Cuarón, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus, Hawk Ostby)

"The Departed" (William Monahan)

"Little Children" (Todd Field, Tom Perrotta)

"Notes on a Scandal" (Patrick Marber)

En İyi Görüntü Yönetimi:

"The Black Dahlia" (Vilmos Zsigmond)

"Children of Men" (Emmanuel Lubezki)

"The Illusionist" (Dick Pope)

"Pan's Labyrinth" (Guillermo Navarro)

"The Prestige" (Wally Pfister)

En İyi Orijinal Müzik:

"Babel" (Gustavo Santaolalla)

"The Good German" (Thomas Newman)

"Notes on a Scandal" (Philip Glass)

"Pan's Labyrinth" (Javier Navarrete)

"The Queen" (Alexandre Desplat)

En İyi Orijinal Şarkı:

'I Need to Wake Up' ("An Inconvenient Truth", söz-müzik: Melissa Etheridge,)

'Listen' ("Dreamgirls", söz: Anne Preven, müzik: Henry Krieger, Scott Cutler)

'Love You I Do' ("Dreamgirls", söz: Siedah Garrett, müzik: Henry Krieger)

'Our Town' ("Cars", söz-müzik: Randy Newman)

'Patience' ("Dreamgirls", söz: Willie Reale, müzik: Henry Krieger)

En İyi Kurgu:

"Babel" (Stephen Mirrione, Douglas Crise)

"Blood Diamond" (Steven Rosenblum)

"Children of Men" (Alex Rodríguez, Alfonso Cuarón)

"The Departed" (Thelma Schoonmaker)

"United 93" (Clare Douglas, Christopher Rouse, Richard Pearson)

En İyi Sanat Yönetimi:

"Dreamgirls" (John Myhre, Nancy Haigh)

"The Good Shepherd" (Jeannine Oppewall, Gretchen Rau, Leslie E. Rollins)

"Pan's Labyrinth" (Eugenio Caballero, Pilar Revuelta)

"Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest" (Rick Heinrichs, Cheryl A. Carasik)

"The Prestige" (Nathan Crowley, Julie Ochipinti)

En İyi Kostüm Tasarımı:

"Curse of the Golden Flower" (Yee Chung Man)

"The Devil Wears Prada" (Patricia Field)

"Dreamgirls" (Sharen Davis)

"Marie Antoinette" (Milena Canonero)

"The Queen" (Consolata Boyle)

En İyi Makyaj:

"Apocalypto" (Aldo Signoretti, Vittorio Sodano)

"Click" (Kazuhiro Tsuji, Bill Corso)

"Pan's Labyrinth" (David Marti, Montse Ribe)

En İyi Ses Kurgusu:

"Apocalypto" (Sean McCormack, Kami Asgar)

"Blood Diamond" (Lon Bender)

"Flags of Our Fathers" (Alan Robert Murray, Bub Asman)

"Letters from Iwo Jima" (Alan Robert Murray)

"Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest" (Christopher Boyes, George Watters)

En İyi Ses Miksajı:

"Apocalypto" (Kevin O'Connell, Greg P. Russell, Fernando Camara)

"Blood Diamond" (Andy Nelson, Anna Behlmer, Ivan Sharrock)

"Dreamgirls" (Michael Minkler, Bob Beemer, Willie Burton)

"Flags of Our Fathers" (John Reitz, Dave Campbell, Gregg Rudloff, Walt Martin)

"Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest" (Paul Massey, Christopher Boyes, Lee Orloff)

En İyi Görsel Efekt:

"Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest" (John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson and Allen Hall)

"Poseidon" (Boyd Shermis, Kim Libreri, Chaz Jarrett, John Frazier)

"Superman Returns" (Mark Stetson, Neil Corbould, Richard R. Hoover, Jon Thum)

En İyi Kısa Film:

"Binta and the Great Idea" ("Binta Y La Gran Idea", yön.: Javier Fesser, Luis Manso)

"Éramos Pocos" ("One Too Many", yön.: Borja Cobeaga)

"Helmer & Son" (Soren Pilmark, Kim Magnusson)

"The Saviour" (Peter Templeman, Stuart Parkyn)

"West Bank Story" (Ari Sandel)

En İyi Kısa Metraj Animasyon:

"The Danish Poet" (Torill Kove)

"Lifted" (Gary Rydstrom)

"The Little Matchgirl" (Roger Allers, Don Hahn)

"Maestro" (Geza M. Toth)

"No Time for Nuts" (Chris Renaud, Michael Thurmeier)

En İyi Kısa Metraj Belgesel:

"The Blood of Yingzhou District" (Ruby Yang, Thomas Lennon)

"Recycled Life" (Leslie Iwerks and Mike Glad)

"Rehearsing a Dream" (Karen Goodman, Kirk Simon)

"Two Hands" (Nathaniel Kahn, Susan Rose Behr)
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mayıs'ta Seyircisiyle Buluşuyor28 Nisan 2016 Perşembe 15:49
  • İlham Kaynağı Filinta Dizi Setinde01 Nisan 2016 Cuma 14:45
  • Emma Stone Engelliyi Oynayacak23 Mart 2016 Çarşamba 13:13
  • Sinemanın Tadını Çıkardılar19 Şubat 2016 Cuma 14:29
  • Engelsiz Sinema Günleri12 Şubat 2016 Cuma 16:24
  • Ocak Ayında Vizyona Girecek05 Ocak 2016 Salı 13:32
  • 'Uzun İnce Bir Yoldayım'a Gala08 Aralık 2015 Salı 13:26
  • Dizi Oyuncuları Engellilerle Buluştu03 Aralık 2015 Perşembe 08:21
  • ‘Bambaşka’ Filmi 8 Nisan’da Vizyonda01 Aralık 2015 Salı 09:03
  • 6. Malatya Uluslararası Film Festivali03 Haziran 2015 Çarşamba 12:00
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Özürlüler Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 212 220 69 99- 0541 220 69 99 Faks : 0 212 220 84 02