• BIST 116.859
 • Altın 161,931
 • Dolar 3,8162
 • Euro 4,7035
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 3 °C
 • Burdur 8 °C
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi
 • Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı
 • MARKA 2017 İstanbul'da start aldı
 • Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi

Adaların Mustafa Kemali

Bülent Şar
Hani bir laf vardır, “Allah bin yılda bir ulusları kurtarabilecek ATATÜRK gibi önder verir” diye. Ben de tanıdıktan sonra “Allah bilinmeyen yıllar kadar Adalar"a Yüksel ÖZCAN gibi bir Orman Şefi verir” diyorum.
Tanrımız sadece Mustafa Kemaller yollamaz. Yanında silah arkadaşları ve komutanlar da verir. Evet Yüksel ÖZCAN KEMAL de bunlar var. Silah arkadaşları İbrahim Bey, Ufuk Bey ve tarihin yazmadığı diğerleri. O"nun yanında cepheden cepheye koşuyorlar. Kuvvetler Kuvvetleri ise Adalar Kültür Derneği. Komutanı Özer KANGÜR Bey.
Bu insanlar hakkında bilgi sahibi olmanızı istedim. İyi şeyler yapanlar hakkında bilgiler vermek biz yazı yazanlar için bir görevdir. Okuyanları aracılığımla destek olmaya davet etmek isterim. Gelin siz de birkaç fidan dikin. Kuş yuvaları asın.
İnanıyorum yazıyı okuduktan sonra katılmak isteyeceksiniz. Ben aracı olmaya hazırım.
Bu elit doğa savaşçıları Büyükada"da bir araya gelmişler. Kongrelerini yapmışlar. Her türlü silah ve mühimmatı hazırlayıp tüm adalarda büyük bir kurtuluş savaşına girişmişler. “Bu ahval şerait içinde birinci vazifen düşmanı yok etmektir” diyerek harbi başlatmışlar. Sivil milisler de her geçen gün onlara katılarak düşmanı Marmara"ya dökmeye başardılar.
Birinci Kurtuluş Savaşı pek çok cephede başladı. Başkomutan ÖZCAN KEMAL BEY ve Mareşal KANGÜR önce harbin kazanılması için masa başı çalışmaları ile stratejilerini belirlediler. Ve beş ayrı cephede savaşı başlattılar. Önce ağaçlara saldıran piyadeler yok edildi. Ancak düşman ağaçların dibine mühimmat yığıyordu. Bu da yenilmeliydi. Ancak müstevlilerin siyasi emellerine alet olanlar kimyasal silahlar kullanmıştı.
Birinci Kurtuluş Savaşı bu zehirleyicilerin temizlenmesiyle zaferlerle sonuçlandı. Ardından düşman yeniden toparlanmaya başladı. Kara ve hava kuvvetleriyle yeniden saldırmaya başladı. Birinci Ada Zaferi"nin mimarı Özer Paşa yeni silahlara ihtiyaç duydu. Onların obüs, kobra ve havanlara ihtiyaçları vardı.
Derhal Büyükada"da ki karargahlarına dönüp yeni silahlar geliştirdiler. Bir laboratuar kurup robocop üretmeye başladılar. Adına da “Cengaver” dediler. Ve Cengaverleri adaların dört bir sathına yerleştirdiler. Onlar da uzun saplı silahlarıyla İkinci Kurtuluş Savaşı"nı başlattılar. Ve bir daha saldırmamaları için özel siperler kazdılar ve etraflarını suyla çevirdiler.
Adalar Kuvvet Komutanlığı 6 yıl kadar önce düşmandan büyük bir darbe yedi. Burgazada Cephesi"nde düşman yangın ve napalm bombaları kullanmıştı. Cöplük cephesinde tek dişi kalmış canavar büyük bir zafere imza attı. Bunun üzerine bütün kuvvetler Burgazada"ya gönderildi. Önce ateş silahının etkisi yok edildi. Burada yaklaşık 15 bin şehit verdik. Drenaj çalışmaları ve iş makineleri ile yerine 75 bin kişilik çakılı kuvvetler yerleştirildi.
Ancak düşman hala çok kuvvetliydi. Gözün görmediği yerden yine ortaya çıkabiliyordu. Yüksel ÖZCAN KEMAL Bey, derhal duyurularla İstanbul"dan yardım istedi. Baş Katip Talin ETYEMEZ telgrafın başına oturarak sivil milisleri sathı müdafaaya davet etti. Ve seferberliğe sivil milisler de katıldılar. 15 günde bir yapılan taaruzlarla büyük bir zafer elde edildi ve edilmeye devam ediyor.
Başkomutan Yüksel ÖZCAN Bey ve Kuvvetler Komutanı Özer KANGÜR Bey koşar adımlarla ağaçların kaymakamlık binasına girerek düşmanın bayrağını aşağıya attılar ve yerine zaferin YEŞİL bayrağını çektiler.
Aradan uzun günler geçti. Geçtiğimiz hafta sonunda “Adalar Geçilmez” sloganıyla Burgazada"da savaş alanını gezdik. 15 bin şehidimiz için gözyaşı döktük. Ancak boyları 2 metreye ulaşan yaklaşık 75 bin nöbetçiyle coştuk. Onlara sarıldık, okşadık. Çok güzel zaman geçirdik. Ve yanlarından çok zor ayrıldık.
Allah tüm adalara Yüksel ÖZCAN gibi Genelkurmay Başkanı vermiş. Silah arkadaşları hediye etmiş. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak Ordoğa Özer KANGÜR"ü görevlendirmiş. Ve elleri öpülesi Adalar Kültür Derneği"nin Ordular Komutanları yönetim Kurulu Üyelerini atamış. Bülent, Mine, Aysun, Betül, Veysel, Çiğdem ve diğerleri gibi sivil milisleri cepheye yollamış.
Onlar varken bu ağaçların sırtı yere gelmez.
Bu yazı toplam 3628 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Özürlüler Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 220 69 99- 0541 220 69 99 Faks : 0 212 220 84 02